

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 1 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07478
Ext.Price$0.07478
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07478 | $0.07478 |
| 10 | $0.06666 | $0.66660 |
| 50 | $0.05942 | $2.97100 |
| 100 | $0.05249 | $5.24900 |
| 500 | $0.04637 | $23.18500 |
| 1000 | $0.04406 | $44.06000 |
| 3000 | $0.04187 | $125.61000 |
| 5000 | $0.03979 | $198.95000 |
